Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Válka s médii pokračuje. Trumpova poradkyně volá po vyhazovu novinářů

Válka s médii pokračuje. Trumpova poradkyně volá po vyhazovu novinářů

Americký prezident Donald Trump dlouhodobě kritizuje novináře. Už od volební kampaně si stěžuje, že jsou některá média zaměřená proti němu a záměrně zkreslují to, co dělá a říká. Jeho poradkyně Kellyanne Conwayová uvedla, že novináři, kteří lžou, a nejenom oni by měli dostat padáka.

Conwayová považuje za neobhajitelné, že v televizních pořadech vystupují lidé, kteří podle ní nemluví pravdu o americkém prezidentovi, a vedení stanic z toho nevyvozuje žádné důsledky.

Trumpova poradkyně se s „nespravedlivým“ přístupem médií setkala na vlastní kůži minulou neděli, kdy vystupovala ve třech televizních pořadech. Teď kritizuje skutečnost, že ze záznamu o stopáži pětatřicet minut, se do popředí dostala pasáž o „alternativních faktech“, a nikoliv ta, v níž mluví o tom, že média nepokrývají skutečnosti, na nichž prý skutečně záleží.

„Žádný pracovník televizní stanice nebyl propuštěn. Žádný hloupý politický analytik a odborník, který celý den plácá o Donaldu Trumpovi, nebyl odejit,“ kritizovala Conwayová v rozhovoru pro Fox News Sunday. „Která televizní stanice se jako první zbaví lidí, kteří lžou?“ táže se Trumpova poradkyně. Paradoxně si sama naběhla. Její slova o „alternativních faktech“ totiž mnozí považují právě za nepravdu a omlouvání lži prezidentova mluvčího.

Pokud by mainstreamová média fungovala tak, jak Conwayová považuje za správné, muselo by z nich podle ní odejít zhruba dvacet procent lidí. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek