Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ve Švédsku chtěli upálit uprchlíky. Několik stovek migrantů musely úřady odvést do bezpečí

Ve Švédsku chtěli upálit uprchlíky. Několik stovek migrantů musely úřady odvést do bezpečí

Více než 300 migrantů bylo na jihu Švédska evakuováno kvůli třem předpokládaným žhářským útokům, které byly podle švédských úřadů patrně namířeny proti uprchlíkům. Informovala o tom agentura AP.

Požáry byly hlášeny ve třech jihošvédských lokalitách v noci na dnešek. V Borrby a Malille postihly budovy, které byly využívány jako dočasné ubytovny pro migranty.

Ve Vaxjö zničily plameny kavárnu a taneční sál v dřevěné budově, jež se nacházela vedle hotelu, který rovněž ubytovával běžence. Z hotelu, na který se nakonec díky zásahu hasičů oheň nerozšířil, bylo preventivně evakuováno 200 žadatelů o azyl.

Švédské úřady uvedly, že požáry jsou vyšetřovány jako pravděpodobné žhářské útoky. Při požárech nikdo nebyl zraněn a úřady po nich ani nikoho nezatkly.

Švédsko, které má 9,5 milionu obyvatel, bylo v roce 2015 svědkem obrovského přílivu migrantů. O azyl požádalo více než 162 000 lidí, téměř třetina z nich přišla z válčící Sýrie. S migrační vlnou se v zemi zvýšilo napětí a byly zaznamenány občasné útoky na migranty i několik demonstrací na podporu přistěhovalců nebo naopak proti nim.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek