Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velká Británie v ohrožení: V noci zažila třetí teroristický útok za tři měsíce

Velká Británie v ohrožení: V noci zažila třetí teroristický útok za tři měsíce

Spojené království zažilo v noci na neděli už třetí teroristický útok za tři měsíce. Sobotní krveprolití v Londýně si vyžádalo nejméně šest obětí a více než 30 zraněných. Policie kromě toho zabila všechny tři útočníky, kteří nejprve najeli automobilem do lidí na Londýnském mostě a následně pobodali nejméně dvě osoby. 

Poslední londýnské útoky se odehrály nedlouho poté, co byl stupeň ohrožení terorismem v zemi snížen z nejvyššího na druhý nejvyšší. Na maximální úrovni byl po atentátu v Manchesteru, kde 22letý sebevražedný útočník 22. května po koncertu americké popové zpěvačky Ariany Grandeové zabil 22 lidí. Zpěvačka už na twitteru uvedla, že se modlí za Londýn.

Před dvěma měsíci vjel do davu lidí na londýnském Westminsterském mostě 52letý islamista, který poté u parlamentu ubodal neozbrojeného policistu. Útok si vyžádal stejně jako v sobotu v noci šest obětí na životech, atentátníka zastřelila policie.

Ariane Grande má v neděli večer spolu s Justinem Bieberem a dalšími zpěváky vystoupit v Manchesteru, aby uctila oběti a podpořila pozůstalé a zraněné. Zda se koncert po sobotním krveprolití uskuteční, nebo bude raději z bezpečnostních důvodů zrušen, není prozatím známo.

Sobotní útok se odehrál v sousedních londýnských oblastech kolem Londýnského mostu a ve čtvrti Borough Market. Na Londýnském mostě nejdřív vjela bílá dodávka vysokou rychlostí na chodník a srazila několik pěších. V nedaleké čtvrti restaurací a barů Borough Bridge pak podle médií muži s dlouhými noži pobodali podle CNN nejméně dvě osoby. Byla odtud také střelba při zásahu policie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek