Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velký hackerský útok ochromil britské nemocnice. Doktoři musejí odmítat pacienty i na pohotovosti

Velký hackerský útok ochromil britské nemocnice. Doktoři musejí odmítat pacienty i na pohotovosti

Velký kybernetický útok způsobil výpadek zdravotního systému NHS (Národní zdravotní služby) v části Velké Británii. Problémy zaznamenala zařízení v Lonýdně, Blackburnu, Nottinghamu nebo hrabství Hertfordshire. S informací přišel zpravodajský server BBC.

Mimo provoz jsou veškeré elektronické systémy. Lékaři se tak museli vrátit k používání tužky a papíru. V postižených lokalitách nefungují telefony a IT systémy.

Lékaři dostali zprávu, že jejich počítače jsou napadené. Pokud k nim chtěli znovu získat přístup, hackeři je vyzvali, aby jim zaplatili 300 dolarů (asi 7 500 korun) ve virtuální měně bitcoin. Kdo za útokem stojí, britská média neuvedla.

Nemocnice omezily provoz a odkládají veškeré neakutní výkony. Některá zařízení vyzvala pacienty, ať ani nejezdí na pohotovost a nesnaží se kontaktovat lékaře, pokud to není nezbytně nutné.

Problém se týká nemocnic veřejného zdravotního systému NHS v Anglii. Například ve Walesu, kde NHS používá svůj vlastní IT systém, žádné potíže v souvislosti s útokem nezaznamenali.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek