Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vlak na jihu Francie narazil do školního autobusu. Čtyři děti jsou po smrti

Vlak na jihu Francie narazil do školního autobusu. Čtyři děti jsou po smrti
 

Čtyři děti zemřely ve školním autobusu, do něhož na jihu Francie narazil vlak. Dalších sedm osob utrpělo vážná zranění a 12 lehká, uvedlo francouzské ministerstvo vnitra. Někteří z těžce zraněných jsou v kritickém stavu.

ouze tři lehce zranění jsou z vlaku, zbytek je z autobusu, upřesnila televize BFM. Podle původních informací v autobusu jeli školáci ve věku od 13 do 17 let. Zřejmě v něm byly ale i mladší děti. Přivolané sanitky a záchranné vrtulníky odvezly zraněné do nemocnic v Perpignanu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron na twitteru napsal, že je myšlenkami s oběťmi strašné nehody a jejich rodinami. Na místo míří premiér Édouard Philippe spolu s ministry školství a dopravy.

Vlak narazil do zadní části autobusu na železničním přejezdu u obce Millas. Vozidlo podle některých spekulací na trati z neznámých příčin zastavilo.

"Náraz byl velmi prudký a zdálo se, že vlak vykolejí a spadne na bok," řekla webu listu L'Indépendant očitá svědkyně, která cestovala ve vlaku.

Podle ní zasahovaly na místě i vrtulníky, aby přemístily těžce zraněné. Těm s lehčími zraněními se na místě věnovaly posádky sanitek. Cestující z vlaku evakuovalo četnictvo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek