Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vlna násilí v Egyptě: Atentátníci útočí na křesťany, zabili jich desítky. Takto to zachytila kamera

720p480p360p240p

Při explozi v křesťanském kostele na severu Egypta bylo zabito nejmíň 27 lidí, asi 80 dalších je zraněno. O násilném incidentu, který se stal o Květné neděli, kterou pro křesťany začíná pašijový týden, informovala egyptská státní média. Koptští křesťané tvoří asi deset procent egyptské populace a opakovaně se stávají terčem islámských extremistů. CNN uvedla, že později došlo k další explozi před koptským kostelem v Alexandrii, i tam lidé umírali. Nepřežilo jich nejméně 11.

Exploze otřásla kostelem ve městě Tanta asi 100 kilometrů severně od metropole Káhiry v deltě Nilu. Kostel byl plný věřících, kteří se sešli k bohoslužbě. Televize CBC zveřejnila záběry z vnitřku kostela, na nichž se množství lidí kupí kolem očividně bezvládných, zakrvácených těl zakrytých papíry.

K výbuchu se zatím nikdo nepřihlásil a jeho původ není ještě objasněn.

Drastické záběry zevnitř kostela:

Křesťané, většinou příslušníci koptské církve, se podílejí zhruba deseti procenty na 94milionové populaci Egypta. Svou víru mohou praktikovat většinou svobodně a jejich soužití s muslimským většinovým obyvatelstvem je veskrze pokojné. Vyskytují se ovšem i ojedinělé případy napětí, především ve venkovských oblastech.

Tanta, kde se útok odehrálTanta, kde se útok odehrálautor: Mapy Google

Papež František dnes mší pod širým nebem na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu zahájil předvelikonoční svatý týden. Po kázání, které na místě sledovaly tisíce věřících, odsoudil dnešní výbuch v křesťanském kostele v Egyptě. Na teroristy, výrobce a přepravce zbraní pak apeloval, aby se svou činností skoncovali.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek