Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vojáci v turbanech. Americká armáda uvolnila pravidla pro uniformy

Vojáci v turbanech. Americká armáda uvolnila pravidla pro uniformy

Americká armáda uvolnila předpisy týkající se uniforem. Ženám povoluje nově nosit muslimské hidžáby, sikhové budou moci mít na hlavě turban a nechat si plnovous. 

Jak napsal britský list The Independent, materiál použitý na turbany a hidžáby musí barvou odpovídat uniformě a v případě, že je voják v maskovacím oděvu, musí mít kamufláž i turban a hidžáb. Materiál by měl být nehořlavý.

Zástupce americké armády Eric Fanning řekl, že armáda přehodnotila dosavadní pravidla týkající se požadavků jednotlivých náboženských komunit, což umožní rozšířit prostor pro nábor nových vojáků.

I nyní ale budou muset vojáci o výjimky týkající se uniformy či plnovousů žádat brigádní velitele. Při výcviku nebo při nasazení do boje bude armáda požadovat, aby vojáci měli na hlavě ochrannou přilbu.

Armáda podle Fanninga pracuje na tom, jak zajistit účinné plynové masky vojákům s plnovousem. Než se na to přijde, nesmějí muži s vousy chodit do akademií, kde se počítá s výcvikem ochrany proti jedovatým látkám.

Nová pravidla přesně určují tvar hidžábu – tedy pokrývky ženské hlavy. Odhalena musí zůstat část obličeje mezi obočím a bradou. Vousy mužů pak nesmějí být delší než pět centimetrů. Pokud delší budou, má být plnovous smotán nebo složen tak, aby nepřesahoval stanovenou délku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek