Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vraťte se k základům, vzkazuje Trump FBI. Využil kritiky kvůli masakru ve škole

Vraťte se k základům, vzkazuje Trump FBI. Využil kritiky kvůli masakru ve škole

Donald Trump v noci na dnešek vyzval vyšetřovatele z FBI, aby se věnovali pátrání po zločincích a neztráceli čas vyšetřováním údajné spolupráce jeho volebního týmu s Ruskem. Americký prezident reagoval na kritiku federálních vyšetřovatelů, že opominuli signály upozorňující na chování Nikolase Cruze.

FBI je od pátku pod rostoucím tlakem, že riziko spojené s Cruzem podcenila. Úřad přiznal, že v lednu dostal tip, že vyhozený student Cruz shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi. Centrála FBI ale v rozporu s pravidly neodeslala varování do pobočky na Floridě.

Prezident ve svém tweetu označil jednání FBI za nepřijatelné. "Věnují mnoho času pokusům prokázat tajnou spolupráci Ruska s Trumpovou volební kampaní, která neexistuje. Vraťte se k základům, abychom na vás my všichni mohli být hrdí!" napsal šéf Bílého domu.

Trump dlouhodobě kritizuje FBI za vyšetřování ruského vlivu na volby, které označuje za hon na čarodějnice. Kauzu vměšování Moskvy do amerických volebních procesů svěřilo ministerstvo spravedlnosti skupině zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera, který se případem zabývá už devět měsíců. Ve Washingtonu kolují spekulace, že Trump chce Muellera odvolat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek