Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vražda z ponorky: Vyšetřovatelé našli hlavu a nohy švédské novinářky

Vražda z ponorky: Vyšetřovatelé našli hlavu a nohy švédské novinářky

Dánští vyšetřovatelé oznámili, že našli hlavu a nohy třicetileté švédské novinářky Kim Wallové. Informaci přinesl server BBC. Zohavená mrtvola byla vylovena z moře u pobřeží Kodaně jedenáct dní poté, co se novinářka v polovině srpna nalodila do ponorky Petera Madsena. Právě jeho vyšetřovatelé podezírají z vraždy. Madsen ale vinu popírá. 

Policejní inspektor Jens Moller uvedl, že policie našla dva pytle. V jednom byla hlava a nohy švédské novinářky, v dalších se našlo její oblečení či nůž. Oba pytle byly zatíženy těžkými kovovými předměty a policie je našla po několika ponorech u pobřeží Kodaně, blízko místa, kde bylo v srpnu objeveno tělo švédské novinářky.

Analýza ukázala, že nalezené části těla patří Kim Wallové. Na lebce se dle Mollera nenašly žádné fraktury. 

Novinářka o Madsenovi psala reportáž, proto se s ním 10. srpna vydala na plavbu jeho ponorkou. Poté se po ní ale slehla zem. Madsen nejdřív tvrdil, že Wallová ponorku v pořádku opustila. Pod tlakem důkazů později tvrdil, že novinářka zemřela při nehodě a on její tělo pohřbil v moři. I tato verze se však zdá jako falešná.

Ženin trup našli policisté 21. srpna na pobřeží Kodaně v pytli se závažím. Tělo nemělo hlavu a některé končetiny, bylo na něm identifikováno patnáct bodných ran. Vyšetřovatelé se proto domnívají, že Madsen Wallovou zavraždil a drží ho ve vazbě. Vede je k tomu i nález v Madsenově počítači - podezřelý muž v něm měl videa zachycující mučení a popravy žen. Madsen však obvinění z vraždy odmítá a dál trvá na verzi s nehodou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek