Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vstup do USA jedině za heslo? Ministr chce vpouštět jen lidi, kteří odhalí úřadům své já na sociálních sítích

Vstup do USA jedině za heslo? Ministr chce vpouštět jen lidi, kteří odhalí úřadům své já na sociálních sítích

Obavy o národní bezpečnost obcházejí v souvislosti s teroristickou hrozbou celý svět. Americký ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly přišel v rámci série opatření, která mají přinést důslednější kontrolu lidí cestujících z tzv. rizikových zemí do USA, s radikálním nápadem. Do země je chce vpustit jedině, pokud odevzdají úřadům svá hesla k sociálním sítím.

Ministrův návrh je součástí připravovaného programu důkladného prověřování migrantů, o který se zasazuje nová administrativa Donalda Trumpa. Kelly předesílá, že se nemá jednat o nic dočasného a naopak s postupem času má přituhovat. 

„To, jak žijete, kdo vám posílá peníze, jaké internetové stránky navštěvujete – cokoliv z toho nám může poskytnout bližší specifikaci, s jakým člověkem vlastně máme co do činění,“ cituje slova ministra vnitřní bezpečnosti server Daily Beast.

Na zavedení zpřísněných prověrek staví Spojené státy budoucnost kontroverzního zákazu vstupu do země pro lidi ze sedmi převážně muslimských států. Ten měl platit dočasně a úřadům měl dát prostor pro přípravu důsledných kontrol. 

Kelly opět zdůraznil, že se nejedná o zákaz vstupu muslimů do USA, ale o zákaz vstupu občanů ze zemí, jejichž policejním složkám Američané nedůvěřují, že jsou schopny dostatečně předem prověřit identitu lidí, kterým vydají vízum. Slovy o tom, že soudci nejsou zodpovědní za bezpečnost země, se následně přidal ke kritice Donalda Trumpa na adresu soudce, který kritizovaný prezidentský výnos pozastavil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek