Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Všude stříkala krev.“ Z Londýna proudí hrůzná svědectví otřesených svědků

„Všude stříkala krev.“ Z Londýna proudí hrůzná svědectví otřesených svědků

Londýnem v noci na neděli otřásl další teroristický útok. Nejprve vjela dodávka do chodců na Londýnském mostě a zabila šest lidí. Později o kus dál z dodávky vyskočili tři muži a bodali do lidí. Policie všechny tři útočníky zastřelila, čtyřicet osm lidí skončilo s více či méně vážnými zraněními v nemocnici. Z místa proudí hrozivé výpovědi otřesených svědků. 

„Mysleli jsme si, že je to autonehoda, ale jakmile jsme se přiblížili, viděli jsme spoustu krve a těla. Napravo byla vážně zraněná těhotná žena a nalevo oživovali muže. Ten začal dýchat, ale nevíme, jestli ta žena přežila,“ citoval server The Guardian jednoho ze svědků.

Muži vyskočili dle svědků z dodávky, utíkali do nejbližší restaurace a začali bodat do lidí. „Doslova je začali kopat, mlátit, pak si vyndali nože a bodali. Bylo to neskutečné řádění,“ popsal jeden ze svědků.

Vražednému řádění přihlížel také taxikář, který zrovna projížděl místem útoku. „Šli jen tak ulicí a náhodně bodali do lidí,“ popsal hrůzu, kterou viděl na vlastní oči. Novinářům také uvedl, že jeden z teroristů bodnul do hrudi mladou ženu.

Marc viděl, jak auto najíždí do lidí. „Vyhodilo to lidi dvacet stop do vzduchu. Tam, kde jsem byl, jsem viděl ležet na zemi pět nebo šest lidí. Vypadali, že jsou buď mrtví, nebo krátce před smrtí,“ podělil se o hrůzný zážitek se stanicí BBC Radio 5.  

Podobně hrozivá scéna se odehrála i před Elsbeth Smedley, která trávila večer v jedné z londýnských restaurací, když do objektu najednou vběhl muž s „dlouhým nožem“. V nastalé panice někteří hosté nestihli před útočníkem utéct. Smedley viděla, jak zaútočil na číšnici. „Bodal jí do krku, dalšímu muži vrazil nůž do zad a utekl,“ popsala svědkyně pro CNN.

„Okolo desáté hodiny večer vběhla do hospody žena, která hledala pomoc. Vypadalo to, že má podříznuté hrdlo,“ řekla Alex Shellum serveru Fairfax Media. Jiný svědek, čtyřiapadesátiletý Jeff Whitsey, popsal, že do hospody, kde trávil sobotní večer, vběhla mladá žena, která byla vážně zraněná. „Byl to velmi hluboký řez. Krev byla všude, stříkala ven. Bylo to strašné, fakt vážně strašné,“ je ještě teď Whitsey šokovaný.

Někteří se snažili útočníka zastavit. Gerard Vowls novinářům pověděl, že po útočnících házel židle, sklenice a lahve. „Snažili se ke mně dostat, aby mě pobodali... bodali všechny. Ďábelští lidé,“ neskrýval Brit rozhořčení.

Manželé Natalie a Ben se zrovna nacházeli u vchodu do stanice metra v ulici Borough High Street, když začali lidé prchat. Pak spatřili jednoho z vrahů. „Viděl jsem muže v červeném oděvu s docela velkým nožem. Bodal do jednoho muže, dost chladně ho bodl asi třikrát. Ten muž se sesunul k zemi,“ popsali novinářům.

 

 

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek