Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výbuch u autobusu s fotbalisty Dortmundu byl podle policie cílený. Na místě se našel dopis s přiznáním

Výbuch u autobusu s fotbalisty Dortmundu byl podle policie cílený. Na místě se našel dopis s přiznáním

Fotbalový tým Borussia Dortmund potvrdil, že u jeho autobusu explodovaly výbušniny. Jeden člověk je podle vedení klubu zraněný a musel být převezený do nemocnice. Hráči právě mířili na čtvrfinálový zápas s Monakem v rámci Ligy mistrů. U místa nehody policisté našli dopis, ve kterém se zatím neznámý pachatel přiznává k činu. Zdroje novinářů z německého Der Spiegelu uvedly, že policie vše vyšetřuje jako úmyslný čin. Terorismu podle nich nic zatím nic nenasvědčuje. Výbušniny ale prý byly závažné povahy.

Státní zastupitelství už útok vyšetřuje jako pokus o zabití. Pozadí a motiv činu ale zatím není jasný. Vyloučena podle dortmundského policejného prezidenta v tuto chvíli není žádná možnost. 

Obránce Marc Bartra je podle informací německých médií v nemocnici, podle španělských médií má pouze lehké zranění ruky. Brankář Dortmundu Roman Bürki seděl vedle Bartry. „Seděl jsem v zadní řadě vedle Marca Bartry, kterého pořezaly střepy z okna. Po výbuchu si všichni kryli hlavu a ti, co mohli, si lehli na zem. Nevěděli jsme, jestli budou další exploze," řekl Bürki švýcarskému listu Blick. 

Ostatní fotbalisté by měli být v pořádku. Další nebezpečí podle úřadů nehrozí, stadion je prý bezpečný. 

K sérii tří výbuchů došlo krátce poté, co autobus odjel od hotelu, zhruba deset kilometrů od stadionu. Podle policie byly výbušniny umístěné v křoví v zatáčce silnice, kde by řidič musel zpomalit. Po dalších možných výbušninách pátraly drony.

„Celý tým je v šoku. Takovéhle obrázky z hlavy nedostanete. Doufám, že se mužstvo sebere natolik, aby mohlo zítra hrát," uvedl ředitel Borussie Hans-Joachim Watzke v rozhovoru pro televizní stanici Sky.

Autobus je poničený na dvou místech, vysypaných je několik oken. 

 

„Díval jsem se na televizi a najednou se ozval výbuch. Byl tak hlasitý, že jsem si myslel, že vypukla válka," popsal incident jeden ze svědků. 

Fanoušci Monaka skandují na podporu týmu Dortmundu na stadionu


Zápas s Monakem vedení UEFA odložilo na středa. Původně měl začít v úterý ve 20:45. Fanoušci německého klubu po odložení zápasu začali na sociálních sítích nabízet příznivcům Monaka místo k přespání. Hotely v Dortmundu jsou totiž přeplněné a fandové monackého týmu s přesunutím zápasu na středu nepočítali. Dortmundští příznivci svým protivníkům nabízejí ubytování na twitteru pomocí hashtagu bedforawayfans

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek