Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výbuch v britském Leicesteru: Zemřeli nejméně čtyři lidé, další můžou být v sutinách

Výbuch v britském Leicesteru: Zemřeli nejméně čtyři lidé, další můžou být v sutinách

Nedělní exploze a následný požár domu s obchodem ve středoanglickém Leicesteru si vyžádaly čtyři mrtvé. V nemocnici zůstávají další čtyři lidé, z nichž jeden je vážně zraněn. O aktuální bilanci dnes s odkazem na policii informoval server BBC. Podle strážců zákona nic nenasvědčuje tomu, že by událost měla spojitost s terorismem.

Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může být pohřešováno. Příčina výbuchu v ulici Hinckley Road zatím není známa. Kvůli neštěstí se museli evakuovat obyvatelé desítek okolních domů. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny.

"V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by to souviselo s terorismem," citovala BBC mluvčího policie.

Část Hinckley Road a také ulice Carlisle Street byly uzavřeny a úřady vyzvaly obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny. Zatím není jasné, co explozi způsobilo. S požárem bojovalo nejméně šest hasičských vozů. Server deníku Daily Mirror napsal, že evakuovat se museli obyvatelé z 60 okolních domů.

Zasaženou oblast tvoří obytné domy a malé obchody včetně smíšeného zboží, kebab restaurace a polského obchodu s potravinami. Podle policie bylo poškozeno i několik domů v blízkosti požáru.

Podle svědků byl zasažený obchod polský supermarket. Ještě nedávno však byl v objektu obchod se smíšeným zbožím řetězce Londis.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek