Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výbuch v Mezinárodním měnovém fondu. Do pařížské kanceláře přišla v dopise bomba

Výbuch v Mezinárodním měnovém fondu. Do pařížské kanceláře přišla v dopise bomba

Do pařížské kanceláře Mezinárodního měnového fondu (IMF) dnes dorazil dopis s výbušninou. Při jeho otevření se zranila jedna ze sekretářek v ředitelství.

Pařížská kancelář sídlí nedaleko oblíbené třídy Champs-Élysées. Podle BMF TV dopis otevřela asistentka šéfa evropské pobočky IMF, do jehož rukou byl adresován. Výbuch ji zranil na rukou a v obličeji. 

Pařížský policejní prefekt Michel Cadot  tvrdí, že před útokem přišlo několik telefonických výhrůžek, ale není jasné, zda ty nějak souvisejí s dnešním incidentem. Policie nicméně nepředpokládá, že by situace byla vážná, z preventivních důvodů ale několik osob z místa incidentu evakuovala.

Podle Cadota přišla v dopise podomácku vyrobená třaskavina. BMF TV uvádí, že se jednalo o černý podlouhlý váleček.

Francouzský prezident François Hollande označil výbuch dopisové bomby v pobočce za atentát a slíbil, že policie vyvine veškeré úsilí k zatčení původců útoku. Šéfka MMF Christine Lagardeová incident odsoudila jako akt násilí.

Není to první takový případ v posledních dnech. Německé ministerstvo financí ve středu objevilo balíček s výbušninou adresovaný Wolfgangu Schaeublemu.