Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výbuch ve francouzské jaderné elektrárně. Jeden z reaktorů museli odstavit

Výbuch ve francouzské jaderné elektrárně. Jeden z reaktorů museli odstavit

Ve strojovně francouzské jaderné elektrárny Flamanville došlo k výbuchu. Pět lidí se nadýchalo kouře a skončili v péči lékařů. Kontaminace okolí radioaktivitou nehrozí, přesto se podle úřadů jedná o významný incident.

K explozi v jaderné elektrárně Flamanville došlo podle informací francouzského deníku Ouest France v deset hodin místního času. Hasiči potvrdili, že v areálu vypukl požár, byl ale mimo zónu, ve které se nachází jaderná zařízení a palivo.

Výbuch nastal ve strojovně elektrárny, kde se zrovna nacházelo několik pracovníků. Média uvedla, že se pět lidí přiotrávilo, nejsou ale zranění. „Je to z technického hlediska významný incident, ale nejde o jadernou nehodu, protože exploze byla mimo jadernou zónu,“ řekl představitel místní prefektury Olivier Marmion. Jeden ze dvou reaktorů byl po nehodě odstaven.

Jaderná elektrárna Flamanville se nachází na pobřeží kanálu La Manche v blízkosti čtyřicetitisícového města Cherbourg-Octeville. Disponuje dvěma tlakovodními reaktory z osmdesátých let, třetí je v konstrukci a měl by být spuštěn v roce 2019.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek