Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Výbušné odhalení. Rusko prý Trumpa zachytilo při perverzních praktikách

Výbušné odhalení. Rusko prý Trumpa zachytilo při perverzních praktikách

Ruské tajné služby zřejmě disponují kompromitujícími materiály na budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Uvedla to stanice CNN s odvoláním na tajnou zprávu, kterou minulý týden obdržel jak současný šéf Bílého domu Barack Obama, tak republikán, který ho v úřadu vystřídá příští týden v pátek. Podle serveru Buzzfeed se Rusům budoucího šéfa Bílého domu zřejmě podařilo natočit při perverzních sexuálních praktikách. 

Informace podle CNN byly ve dvoustránkovém dodatku připojeném ke zprávě o údajném ruském zasahování do amerických prezidentských voleb. Vycházejí ze zpráv bývalého britského agenta, jehož předchozí poznatky považují americké tajné služby za důvěryhodné. V současnosti věrohodnost a přesnost těchto tvrzení, které Brit získal hlavně z ruských zdrojů, prověřuje FBI.  Zatím ale některé klíčové informace o Trumpovi ve zprávách bývalého agenta nepotvrdil. 

Server Buzzfeed nicméně uvedl, že Rusové chtěli Trumpa vydírat informacemi o jeho údajně perverzních sexuálních praktikách. Podle neověřených informací bývalého britského agenta mají Rusové důkazy o tom, že si Trump najal několik prostitutek, které pak před ním močily. Vše se mělo stát v hotelu, který je pod dohledem ruských tajných služeb. Dokument, ze kterého novináři serveru vychází, Buzzfeed publikoval zde.

Deník The New York Times nicméně napsal, že složka s těmito informacemi kolovala v amerických médiích už před několika měsíci a že se ji nikdo nerozhodnul otisknout, protože nepůsobila důvěryhodně. "Buzzfeed zveřejnil zprávu proto, aby si Američané mohli udělat vlastní názor na nařčení o zvoleném prezidentovi, která kolují v nejvyšších sférách americké vlády," odůvodnil ale server, proč informace publikoval. Trump vše označil za hon na čarodějnice. 


Vzápětí také retweetoval příspěvek svého právníka Michaela Cohena, který na sociální síti zveřejnil fotografii amerického pasu a text: „Nikdy v životě jsem nebyl v Praze." Cohen tak reagoval na obvinění, že se v srpnu loňského roku tajně sešel v Praze se zástupci Kremlu, aby s nimi navázal kontakt a „ke vzájemnému prospěchu" pak vyměňoval informace.

Proti zprávě se ohradil také Kreml. „Ne, v Kremlu nemáme kompromitující materiál na Trumpa," řekl Dmitrij Peskov podle agentury TASS. „Je to naprostá kachna, naprostý výmysl a naprostý nesmysl. Kreml se nezabývá sbíráním kompromitujících informací," zdůraznil Putinův mluvčí a údajné kompromitující informace označil za „pulp fiction", což TASS přeložil do ruštiny jako "nekvalitní bulvární čtivo".

Zprávu Obamovi a Trumpovi prezentovali čtyři nejvýše postavení představitelé amerických tajných služeb - šéf amerických rozvědek James Clapper, šéf FBI James Comey, ředitel CIA John Brennan a šéf NSA Mike Rogers. K takto výjimečnému kroku se podle CNN odhodlali proto, aby se nastupující prezident dozvěděl o věcech, které o něm kolují ve zpravodajské komunitě. 

Zároveň mu chtěli dát najevo, že Rusko získávalo údaje o obou hlavních politických stranách ve Spojených státech, zveřejnilo ale informace jenom o Hillary Clintonové. Zpráva amerických tajných služeb nicméně kromě toho uvedla, že Trumpovy spolupracovníci byli během předvolební kampaně v kontaktu se zástupci ruské vlády a čile si vyměňovali informace. 

Kompromitující informace o Trumpovi nashromáždil bývalý agent tajné služby MI6, který působil v Rusku v 90. letech minulého století a který má nyní soukromou zpravodajskou službu. Trumpem se původně začal zabývat na objednávku jeho republikánských soupeřů během stranických primárek. Když Trump získal republikánskou nominaci, získal Brit nového klienta v podporovatelích Hillary Clintonové.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek