Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vyhýbejte se debatám o politice i protestům, varuje Británie své občany v Rusku

Vyhýbejte se debatám o politice i protestům, varuje Británie své občany v Rusku

Británie dnes vyzvala své občany, kteří cestují do Ruska, aby se tam kvůli zvýšenému napětí mezi oběma zeměmi vyhýbali debatám o politice, oznámilo britské ministerstvo zahraničí. Chovat se mají obezřetně a neměli by se účastnit žádných protestů či demonstrací.

Británie v reakci na případ otravy bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery vypoví 23 ruských diplomatů; na opuštění země mají týden. Poslancům britského parlamentu to dnes oznámila premiérka Theresa Mayová, podle které za incidentem stojí právě Rusko.

"Vzhledem ke zvýšenému politickému napětí mezi Spojeným královstvím a Ruskem byste si měli v současné době být vědomi možnosti protibritských nálad či napadání," uvedla dnes britská diplomacie v doporučení svým občanům.

"Doporučujeme vám, abyste zůstali ostražití, vyhýbali se jakýmkoli protestům či demonstracím a také veřejnému komentování politického vývoje," dodává se v textu.

"Přestože britské velvyslanectví v Moskvě si v tuto chvíli není vědomo žádných větších potíží, které by měli britští občané nacházející se nyní v Rusku, měli byste pozorně sledovat bezpečnostní a politickou situaci (v zemi) a hlídat si aktuální informace o doporučení pro cestování (do zahraničí)," uvádí se také v dokumentu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek