Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Vyzývám všechny vlastence!“ Le Penová po porážce burcuje k rozhodující politické bitvě

„Vyzývám všechny vlastence!“ Le Penová po porážce burcuje k rozhodující politické bitvě

Kandidátku francouzské krajní pravice Marine Le Penovou porážka v prezidentských volbách nezlomila. Politička krátce  po oznámení výsledků vyzvala k novému politickému boji. 

Le Penová uvedla, že se z volební porážky poučila, Macronovo vítězství jí pomůže k novému začátku. Francouzská politička prohlásila, že se chce soustředit na Národní frontu, z jejíhož čela hodlá překreslit francouzskou politickou scénu.

„Navrhnu zahájení hluboké transformace našeho hnutí, abychom vytvořili novou politickou sílu,“ prohlásila osmačtyřicetiletá politička, podle níž se strana musí přiblížit očekáváním ještě většího počtu Francouzů. Voliče chce Le Penová oslovit protiimigrační a protievropskou rétorikou.

V této souvislosti upozornila, že boj s blížícími se parlamentními volbami nekončí. „Vyzývám všechny vlastence, aby se k nám připojili v rozhodující politické bitvě, která začíná už dnes. Více než kdy jindy v nadcházejících měsících vás bude Francie potřebovat. Ať žije republika! Ať žije Francie!“ prohlásila Le Penová.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek