Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z Ameriky kvůli Trumpovi dál prchají migranti. V Kanadě pro ně otevřeli bývalý olympijský stadion

Z Ameriky kvůli Trumpovi dál prchají migranti. V Kanadě pro ně otevřeli bývalý olympijský stadion

Kanadské úřady vyhradily část olympijského stadionu v Montrealu pro tisíce uprchlíků, které k nim letos přišly většinou přes hranici se Spojenými státy. Podle kanadských médií došlo letos k velkému nárůstu lidí překračujících americko - kanadskou hranici ve snaze najít azyl.

Část stadionu byla vybavena mobilními lůžky a uzpůsobena jako nouzové ubytovací centrum, které může poskytnout dočasný přístřešek několika stovkám lidí. Podle údajů kanadských imigračních úřadů přišlo do země jen za první polovinu letošního roku 4345 žadatelů o azyl, což je výrazný nárůst proti minulým letům.

„Nic podobného nepamatuji. Za 30 let jsme tu neměli podobný nápor a intenzitu," řekla listu Montreal Gazette Francine Dupuisová z vládní agentury pro pomoc uprchlíkům.

Většina uprchlíků je podle úřadů haitské národnosti a do Kanady přicházení z USA v obavě, že zde neuspějí se žádostí o azyl. Montrealský starosta Denis Coderre uprchlíky ve svém městě uvítal a zároveň poznamenal, že jde o „další důsledek" imigrační politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Stadion, který byl postaven pro účely letní olympiády v roce 1976, v posledních letech hostil řadu sportovních akcí či koncertů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek