Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z Ghúty odešlo od otevření humanitárních koridorů 300 lidí, tvrdí Moskva

Z Ghúty odešlo od otevření humanitárních koridorů 300 lidí, tvrdí Moskva

Z východní Ghúty u Damašku odešlo v minulých dnech 300 lidí. Informovala o tom ruská agentura RIA Novosti. Podle exilové organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR) boje v Ghútě pokračují a v úterý večer zemřelo  12 radikálů ze skupiny Fajlak ar-Rahman.

Skupina sama zatím ztrátu nepotvrdila. SOHR, která informace získává od svých lidí v terénu, tvrdí, že za úterním náletem je Rusko, které je spojencem syrské vlády. Šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán řekl, že mezi 12 mrtvými radikály jsou dva velitelé Fajlak ar-Rahman.

Vladimir Zolotuchin z ruského centra po smíření znesvářených stran sdělil, že od otevření humanitárních koridorů z východní Ghúty odešlo asi 300 lidí. Většina jich odešla v minulých dnech, řekl Zolotuchin.

Rada bezpečnosti OSN 24. února přijala rezoluci o 30denním příměří, které mělo umožnit zásobit východní Ghútu a pomoci evakuovat civilisty. Boje ale neustaly a Rusko krátce potom ohlásilo částečné příměří, které má platit vždy pět hodin denně. Rusko a syrská armáda otevřely trasu, kudy mají civilisté odcházet. První větší skupina, v níž byly vidět i nemocné a raněné osoby, odešla v úterý.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek