Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Za katastrofu Alexandrovců může podivné chování pilota, sám navedl letadlo do Černého moře

Za katastrofu Alexandrovců může podivné chování pilota, sám navedl letadlo do Černého moře

Letoun, v němž při prosincové katastrofě zahynulo 64 členů pěveckého sboru Alexandrovci, do Černého moře nespadl. Jak naznačuje šetření expertů, do vody jej navedl sám kapitán, který z nejasných příčin místo stoupání najednou začal přistávat. Oznámil to ruský web Kommersant s odkazem na zdroje blízké vyšetřování.

Podle Kommersantu je technická část vyšetřování příčin nehody už uzavřena. Experti s pomocí záznamu z černé skříňky a hovorů z pilotní kabiny vytvořili takzvaný 3D model letu.

Ten ukázal, že letoun odstartoval bez problémů. Ani po startu se posádka nedopustila žádné chyby, která obvykle stojí za nehodami v této fázi letu. Asi minutu poté, co se stroj odlepil od země, nabral výšku asi 250 metrů a rychlost 360–370 kilometrů v hodině.

Těsně poté se ale podle zdroje Kommersantu na palubě „začala překotně rozvíjet mimořádná situace“. Jejím důsledkem bylo to, že kapitán místo toho, aby pokračoval se stoupáním, fakticky převedl stroj do režimu přistání. Během dalších deseti sekund, které jej dělily od nárazu do vodní hladiny, tak letoun pokračoval v takzvaném řízeném letu pod vedením pilota.   

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek