Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žádná bomba, ale tablet a mobil. Nová verze květnového pádu egyptského letadla

Žádná bomba, ale tablet a mobil. Nová verze květnového pádu egyptského letadla

Po květnové havárii letounu Airbus A320 aerolinií EgyptAir nad Středozemním mořem se dlouho mluvilo o výbuchu bomby v letadle jako o příčině tragédie. Francouzským vyšetřovatelům se ovšem podařilo rozkrýt, že za nehodou nejspíš stojí obyčejný tablet, mobil a parfém.

Let aerolinií EgyptAir, který se 19. května 2016 zřítil do Středozemního moře, se pravděpodobně nestal obětí teroristů, jak se vyšetřovatelé zkraje domnívali. Příčiny katastrofy, která stála život 66 lidí, jsou nejspíš mnohem banálnější.

V troskách pilotní kabiny nalezli vyšetřovatelé několik předmětů, které měly nejspíš rozhodující vliv. Podle informací francouzského deníku Le Parisien šlo o iPhone 6S, iPad mini 4 a čtyři parfémy, z nichž dva byly v tlakových nádobách.

Všechny tyto předměty byly podle fotografií z letiště Charles de Gaulle před odletem stroje umístěny na straně kopilota u pravého okénka, tedy přesně tam, odkud začaly přicházet o několik hodin později díky automatickým zabezpečovacím systémům první varovné signály informující o potížích letadla.

Vyšetřovatelé vycházejí z teorie, že se mohly začít přehřívat lithiové baterie v těchto zařízeních. Ty pak mohly nepřímo spustit lavinu chybových hlášek, které se všechny vztahovaly k pravé straně letounu, kde se předměty nacházely. Francouzští vyšetřovatelé už dříve oznámili, že byly na stroji patrné známky vysoké teploty, konkrétně se mělo jednat o přední část airbusu. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek