Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žádné sexuální útoky se na Silvestra nestaly. Údajné oběti si obvinění vymyslely, říká německá policie

Žádné sexuální útoky se na Silvestra nestaly. Údajné oběti si obvinění vymyslely, říká německá policie

Se zprávou o rozsáhlých sexuálních útocích přišel jako první 6. února bulvární německý deník Bild. Při oslavách letošního Nového roku mělo dojít k podobným incidentům jako před rokem v Kolíně a dalších německých městech. Údajné oběti pro německý deník vypověděly, že byly během oslav ve Frankfurtu nad Mohanem napadeny desítkami mužů arabského původu a Bild přitom spekuloval, že by útočníky mohli být uprchlíci. Podle vyšetřování německé policie jsou však tvrzení o sexuálních útocích falešné.

Kuchař, kterého citoval deník Bild, v článku uvedl, že asi 50 mužů způsobilo v jeho restauraci chaos. Podle jeho výpovědi mělo dojít i k sexuálním útokům na ženy i několika krádežím bund a jeho slova potvrdila i sedmadvacetiletá žena, která pro německý bulvár řekla: „Osahávali mě pod sukní, mezi nohama a na prsou – všude.“

Tamní policie však nyní obvinění vyvrací a říká, že „rozhovory s údajnými svědky, hosty a zaměstnanci vedly k rozsáhlým pochybnostem“, že se události staly tak, jak byly prezentovány. Podle prohlášení policistů jedna z údajných obětí ani v inkriminované době nebyla ve Frankfurtu.

„Obvinění jsou zcela nepodložená,“ říká policie a vylučuje, že by uprchlíci nesli jakoukoliv vinu. Německá prokuratura začala kvůli falešnému obvinění naopak vyšetřovat kuchaře i ženu, která se vydávala za oběť sexuálního útoku.

Na zjištění reagoval i samotný Bild. V prohlášení píše, že „se omlouvá za nepravdivý článek i obvinění, která v něm byla vznesená“ a dodává, že „tento článek v žádném případě neodpovídá novinářským standardům Bildu“. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek