Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhada kolem zavražděné rodiny ve Francii pokračuje. Zemřela kvůli válečnému zlatu?

Záhada kolem zavražděné rodiny ve Francii pokračuje. Zemřela kvůli válečnému zlatu?

Za vraždou čtyřčlenné francouzské rodiny, která byla pohřešovaná od poloviny února, stojí rodinný spor o zlato, které bylo zřejmě během druhé světové války ukradeno z ústřední francouzské banky Bank of France, tvrdí tchýně vraha. Matka vraha i jeho právnička  však oponují, že rodina žádné zlato neměla a že jde o výmysl.

Manželé Pascal a Brigitte Troadecovi, jejich 21letý syn Sebastien a 18letá dcera Charlotte zmizeli náhle šestnáctého února. Věci v jejich domě ale svědčily o tom, že se nikam nechystali a tak policisté zvažovali teorii, že se stali obětí násilného činu. Jejich domněnku potvrdily stopy krve tří ze čtyř pohřešovaných, které našli v jejich domě.

Původně podezření padlo na Sebastiena, protože v minulosti trpěl psychickými problémy. Nalezené stopy ale nakonec vedly ke švagrovi otce Hubertovi C., který se pod tíhou důkazů přiznal k vraždě rodiny. Vyšetřovatelům dle serveru The Local.fr uvedl, že své příbuzné ubil páčidlem v jejich domě a následně je rozřezal. Část pozůstatků těl spálil, část rozházel kolem své farmy. Policisté už některé z částí těl na pozemku skutečně našli, stejně jako osobní věci zavražděných.

Hubertovi C. uvedl jako motiv vraždy spor o zlaté mince a odlitky, které měly být nalezeny v roce 2006 v rodinném domě v Brestu. Šestasedmdesátiletá tchýně vraha médiím popsala, že zlato, které dle ní asi bylo během druhé světové války ukradeno z Bank of France, schoval její manžel do garáže, odkud ho o tři roky později, když musela do nemocnice, zcizil Pascal Troadec. Podle ženy tak připravil svoji sestru Lydii o podíl na rodinném majetku.

K podezření, že zlato ukradl Troadec jí vedla skutečnost, že rodina později investovala v Monaku a Andoře a podnikala různé cesty po světě, což by si prý za normálních okolností nemohla dovolit. Hubert C., manžel sestry Troadeca, údajně nemohl takovou nespravedlnost vydržet a rodinu nakonec ve vzteku zavraždil.  

Podle právničky zavražděné rodiny Cecile de Oliveiry si Hubert C. vše vymyslel. Podle ní vrah rodinu pronásledoval od roku 2014 a neustále jí předhazoval, že obrala jeho manželku o podíl na rodinném zlatě. Za nesmysl označila spor o zlato i matka Huberta C. Vyšetřovatelé navíc nenalezli žádné důkazy, že by rodina nějak přehnaně rozhazovala peníze.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek