Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhada tajemného profesora. Muž, který měl Trumpovu týmu dodat špínu na Clintonovou, zmizel

Záhada tajemného profesora. Muž, který měl Trumpovu týmu dodat špínu na Clintonovou, zmizel

Jezdíval po světě, účastnil se konferencí. Poté, co se z maltského akademika Josepha Mifsuda stala jedna z hlavních postav kauz kolem ruských zásahů do voleb v USA, ale nečekaně zmizel. Co se s mužem nabízejícím „špínu na Clintonovou“ stalo, nikdo netuší.

Mifsud přednáší na soukromé univerzitě v Římě. Jak zjistila CNN, právě tady jeho stopa skončila. Minulý čtvrtek odtud odešel a slehla se po něm zem. Opakované pokusy se s ním spojit byly marné. Zprávy, které mu televize zaslala, si však zřejmě přečetl.

Akademik se minulý týden objevil jako jedna ze stěžejních postav kauzy, která trápí amerického prezidenta Donalda Trumpa. Někdejší poradce šéfa Bílého domu George Papadopoulos prohlásil, že mu Mifsud loni v dubnu nabízel tisíce kompromitujících e-mailů na Trumpovu tehdejší soupeřku Hillary Clintonovou. Papadopoulos o něm mluvil tajemně jako o „profesorovi“.

Poprvé se měli sejít v březnu 2016 v Římě. O pár dní později představil Mifsud Papadopoulosovi ženu, o níž mylně tvrdil, že je to neteř ruského prezidenta Vladimira Putina. Mifsud v následujících měsících několikrát cestoval do Moskvy, kde byl ve spojení s think-tankem spojeným s Kremlem.

Podle jeho spolupracovníka se akademik materiály na jaře 2016 skutečně chlubil. Také mluvil o rozhovoru s FBI, který absolvoval dříve toho roku. To Mifsud minulý týden potvrdil také italskému listu La Repubblica. Že by disponoval „špínou na Clintonovou“, jak e-maily popsal Papadopoulos, ale odmítl.

„Absolutně vylučuji, že bych mluvil o tajemstvích ohledně Hillary Clintonové,“ řekl La Repubblice. Další slova už od té doby nepřidal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek