Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhadná smrt rodiny v kráteru u Neapole. Byl to poslední den dovolené, druhý syn se jen v šoku ptal, kde jsou rodiče a bratr

Záhadná smrt rodiny v kráteru u Neapole. Byl to poslední den dovolené, druhý syn se jen v šoku ptal, kde jsou rodiče a bratr

Tragický případ rodiny, která zemřela v kráteru sopky u Neapole, obestírá tajemství. Stále není zcela jasné, co se na místě přihodilo. Definitivní je jen smutná bilance: na oblíbeném turistickém místě zemřel 11letý Lorenzo a jeho rodiče. Druhý syn – sedmiletý Alessio – mezitím bezmocně přihlížel opodál. Světlo do případu můžou vnést nová svědectví, o kterých informoval britský Daily Mail.

Na začátku stála touha 11letého Lorenza prozkoumat zblízka oblast ohraničenou bezpečnostní zábranou. Dostal se za ni, pak ale sklouzl. Na pomoc se mu vydal jeho otec Massimiliano, ale na nestabilním podloží spadl. 42letou Tizianu, která z posledních sil chtěla manžela a dítě zachránit, potkal podobný osud. Trojice se v kráteru zřejmě udusila toxickými plyny – tak zní alespoň dosud uváděná verze neštěstí.

V úvahu ovšem připadá i to, že trojici zabila erupce rozžhaveného bahna. A jak naznačují svědci citovaní serverem Daily Mail, tragédii možná vůbec nezpůsobila Lorenzova zvídavost. Nikdo ze členů rodiny se podle hasičů nenacházel za bezpečnostní bariérou. „Mohlo dojít k malé explozi nebo prostě vlastní váhou vyvolali sesuv a spadli dolů. Bylo to v oplocené oblasti,“ popisuje mluvčí místních záchranářů Luca Cari hrozivou scénu.

Hrozivou a zdrcující. Sedmiletý Alessio stál celou dobu opodál a bezmocně přihlížel. Svědci, kteří dorazili na místo, popsali, jak našli jen malého plačícího chlapce. Alessio byl v naprostém šoku. „Pořád se jen ptal, kde je jeho rodina,“ popsal to Diego Vitagliano, majitel občerstvení v turisticky vyhledávané oblasti, který byl přímo u toho.

„Vytáhli dvě těla a pak nás odvedli pryč. Pořád jsme myslel na tu rodinu a na to nebohé brečící dítě. Jak prosilo o pomoc,“ vzpomíná Diego. „Nic horšího jsem v životě nezažil,“ dodává. Sedmiletý hoch po tragédii skončil u pracovníků sociální péče a úřady kontaktovaly jeho prarodiče v Turínu.

Z půdy v kráteru v italské Solfataře uniká pára o teplotě 160 stupňů Celsia a plyny, včetně jedovatého sirovodíku. Na zdejších Flegrejských polích se nachází na tři desítky kráterů a hojně zde unikají sopečné plyny. Nebezpečná příroda ovšem láká turisty z celého světa. Pro italskou rodinu to měla být třešnička dovolené. V pekelné výhni zemřeli v její poslední den, chlapci měli jít druhý den do školy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek