Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zásadní komplikace při cestách do USA. Osobní elektroniku si už do letadla nejspíš nevezmete

Zásadní komplikace při cestách do USA. Osobní elektroniku si už do letadla nejspíš nevezmete

Zákaz pronášet na palubu letadel mířících do USA elektroniku jako jsou tablety nebo laptopy možná postihne i evropské země. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti zvažuje, že rozšíří seznam letišť, na něž se nařízení bude vztahovat. Rozhodnutí padne do několika týdnů. Informovala o tom na webu stanice CBS News.

Američané v rámci protiteroristických opatření zavedli zákaz pro lety z deseti letišť v osmi arabských zemích. Cestující, kteří z nich létají, si s sebou na palubu letadla nesmí brát elektronická zařízení větší než mobilní telefon. Podobné nařízení přijali následně i Britové.

Právě ti by se teď ale mohli ocitnout i na druhé straně barikády. Spojené státy vážně zvažují, že počet letišť na seznamu rozšíří i o některá evropská. Zatím není jasné, koho přesně by se to mělo týkat. Zpravodajský server CBS News však zmiňuje právě Velkou Británii.

„Ještě jsme neučinili žádné rozhodnutí. Průběžně posuzujeme nařízení na základně informací zpravodajských služeb a provedeme změny, které jsou nezbytné pro udržení bezpečnosti cestujících,“ stojí v prohlášení amerického Úřadu pro bezpečnost v dopravě TSA.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, pod které úřad spadá, nyní zkoumá, co by rozšíření zákazu znamenalo. Problém by mohli mít například lidé z byznysu, kteří jsou zvyklí na palubě pracovat.

Zatímco o prvotním návrhu se podle bývalého zaměstnance TSA diskutovalo víc než rok, nyní by mělo být jasno mnohem rychleji. Definitivní rozhodnutí zřejmě padne už v následujících týdnech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek