Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Zastrašoval nás, když znásilnili naši dceru.“ Matka tvrdí, že před útočníkem z Manchesteru varovala

„Zastrašoval nás, když znásilnili naši dceru.“ Matka tvrdí, že před útočníkem z Manchesteru varovala

Na násilné chování útočníka z Manchesteru jsem upozorňovala, tvrdí matka, jejíž dceru před pár lety hromadně znásilnili. Salmán Abádí, který podle britské policie spáchal sebevražedný atentát v Manchesteru, byl podle ženy součástí gangu, jenž její rodinu později po napadení dívky zastrašoval u soudu. Pojila ho známost s Bilalem Ahmedem, kterého tribunál loni za znásilnění šestnáctileté školačky poslal za mříže. Je to další střípek do mozaiky, ze které sebevražedný útočník nevychází vůbec dobře, stejně jako jeho okolí.

Během soudního procesu se Ahmedovi známí snažili zastrašit dívčinu rodinu. A jedním z nich měl být i manchesterský útočník. Je o tom alespoň přesvědčena matka znásilněné dívky. Podle svých slov byla tak znepokojena násilnými snímky a obrázky, které mladíci sdíleli na svých profilech na sociálních médiích, že už loni v únoru kontaktovala protiteroristickou tísňovou linku. Její hlášení prý ale nedočkalo žádné reakce. „Už jsem o tom nic neslyšela, popsala padesátiletá žena z Cheshire pro Daily Mail. „A teď vidím, že Salmán, který k nim očividně patřil, spáchal sebevražedný atentát. Takže to, co jsem jim řekla, důsledně neprošetřili,“ dodává.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Co víme o teroristovi z Manchesteru

Sebevražedný útok podle ní jasně provedl stejný mladík, který zastrašoval u soudu jí i jejího manžela. „Jsou to všechno kamarádi a končí jako teroristé a násilníci,“ tvrdí žena, podle níž by i další mladíci ze skupiny mohli zaútočit.

Šestnáctiletá dívka ze soukromé školy se v roce 2013 setkala přes společného kamaráda se skupinou, do níž patřilo vedle Ahmeda ještě několik dalších mladíků. Nalákali ji do hotelu, kde o den dřív slavili náboženský svátek. Zamkli jí v místnosti a napadli ji a znásilnili. Minulý rok byli tři z nich včetně Ahmeda odsouzeni k vězení, podle Daily Mailu soud "rozdal" celkem 31 let za mřížemi. Pro rodinu to tím ale neskončilo - zastrašování zanechalo hluboké rány, neklid a nejistotu. Ahmed prý krátce před vynesením trestu sarkasticky poslal k páru vzdušný polibek.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Hrdinové a oběti útoku v Manchesteru

Policie odmítla možné spojitosti aktuálně komentovat. Bere v potaz probíhající vyšetřování teroristického útoku i fakt, že někteří ze společníků Salmána, kteří mu možná pomáhali, zřejmě zůstávají neznámo kde a můžou se snažit zaútočit. 

Abádí se v pondělí odpálil po koncertě u obří haly v Manchesteru. Zavraždil 22 lidí a přes 100 dalších zranil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek