Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zaútočil na vánoční trh, chtěl ale víc. Berlínský atentátník Amri zřejmě zvažoval i další cíle

Zaútočil na vánoční trh, chtěl ale víc. Berlínský atentátník Amri zřejmě zvažoval i další cíle

Berlínský atentátník Anis Amri, který loni při útoku na vánoční trh v německé metropoli zabil 12 lidí, zřejmě zvažoval i další cíle. S odvoláním na vyšetřovatele to uvedly noviny redakční skupiny Redaktionsnetzwerk Deutschland, podle nichž mezi ně patřilo okolí Berlínského dómu nebo Alexandrovo náměstí pod známou televizní věží.

Vánoční trh na Alexandrově náměstí obhlížel Amri celkem čtyřikrát, naposledy jen několik hodin před tím, než kamionem zaútočil v jiné části města. V jeho mobilním telefonu se našly i fotografie okolí Berlínského dómu, z čehož vyšetřovatelé usuzují, že mohl zvažovat i útok na tuto velmi frekventovanou oblast.

List Berliner Zeitung dnes zase uvedl, že Amri svůj čin plánoval, už když v roce 2015 přišel do spolkové republiky. V prosinci stejného roku podle deníku mladý Tunisan na internetu hledal informace o tom, jak by mohl zabíjet lidi.

Amri nakonec útok spáchal 19. prosince na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz v západní části metropole. O život při něm přišla i jedna Češka.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek