Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman, Wilders nebo Le Penová. Tihle evropští politici Trumpa za imigrační výnos chválí

Zeman, Wilders nebo Le Penová. Tihle evropští politici Trumpa za imigrační výnos chválí

Vůči imigračnímu výnosu, kterým americký prezident Donald Trump pozastavil přijímání uprchlíků a zakázal vstup do země obyvatelům sedmi zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu, zaznívá kritika z celého světa. Našli se však tací, kteří nařízení vítají.

„Je to jediný způsob, jak zůstat v bezpečí a svobodní. Udělal bych to samé,“ pochválil amerického prezidenta za imigrační výnos šéf nizozemské nacionalistické Strany pro svobodu Geert Wilders, který patří mezi zarputilé kritiky islámu a imigrace. „Zastavení přistěhovalectví z muslimských zemí je přesně to, co potřebujeme i v Nizozemsku. Islám není slučitelný se svobodou,“ dodal politik na svém twitteru.

Podobně hovoří i lídr italské Ligy Severu Matteo Salvini. „Rád bych tady udělal to samé, k čemu se na druhé straně oceánu uchýlil Trump,“ vyznal se politik před novináři.

Americký prezident v pátek na 120 dní pozastavil program Spojených států pro přijímání uprchlíků. Zároveň také na 90 dnů zakazuje vstup do USA obyvatelům sedmi většinově muslimských zemí, s nimiž jsou spojeny obavy z terorismu. Konkrétně se jedná o Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Súdán a Sýrii. Migrantům ze Sýrie pak zakázal vstup do USA až do odvolání.

Slova chvály zaznívají i z Německa a Francie, jejichž vrcholní političtí představitelé vyjádřili nad americkým imigračním výnosem znepokojení. „Nacionalisté mohou poprvé říci: pokračuj v tom USA,“ vyjádřila Trumpovi podporu německá krajně pravicová Národně demokratická strana Německa (NPD).  

Šéfka nacionalistické Národní fronty a kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová oceňuje, že Trump v pozici amerického prezidenta neuhýbá z postoje, který zastával během předvolební kampaně. „A to je to, co štve média a jiné politiky,“ myslí si.

Imigrační výnos podpořili i český prezident Miloš Zeman. „Pan prezident se dlouhodobě vyjadřuje proti přijímání muslimských migrantů. Bezpečí občanů ČR je prioritou. Nyní máme spojence v USA,“ vzkázal prostřednictvím twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Prezident USA Donald Trump chrání svoji zemi, jde mu o bezpečí občanů. Přesně to, co EU elity nedělají,“ vyvěsil také Ovčáček na sociálních sítích.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek