Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemřel David Kernell. Jako dvacetiletý student pronikl do mailu kandidátky na viceprezidentku

Zemřel David Kernell. Jako dvacetiletý student pronikl do mailu kandidátky na viceprezidentku

David Kernell, známý tím, že během prezidentské kampaně v roce 2008 pronikl do soukromého e-mailu tehdejší republikánské kandidátky na viceprezidentku Sarah Palinové, minulý týden zemřel. Kernell trpěl roztroušenou sklerózou. O úmrtí informovala Kernellova rodina, napsal server USA Today.

Kernell, který v minulosti patřil mezi nejlepší šachisty v USA, zemřel minulý týden v noci na sobotu. Do celostátního povědomí se dostal, když jako dvacetiletý univerzitní student ekonomie získal přístup do e-mailového účtu Palinové na serveru Yahoo!.

Palinovou si tehdy jako kandidátku na viceprezidentku vybral republikánský kandidát na prezidenta John McCain, kterého nakonec porazil demokrat Barack Obama.

Kernell se do e-mailu dostal tak, že uhodl odpovědi na bezpečnostní otázky k obnovení hesla. Tehdejší aljašská guvernérka jako otázky použila své biografické údaje, mimo jiné datum narození či svou střední školu. Jakmile nad účtem získal kontrolu, změnil heslo na popcorn (pražená kukuřice) a následně rodinné fotografie Palinové včetně některých e-mailů i s heslem zveřejnil na vzkazovém webu 4chan.

Ze svého činu se Kernell zodpovídal před soudem, v případě uznání viny v plném rozsahu mu hrozilo pět let vězení. Nakonec dostal trest jednoho roku ve vězení s minimální ostrahou, káznici opustil ale po deseti měsících.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek