Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena, kterou hromadně znásilnili a čtyřikrát znetvořili kyselinou, prožívá peklo. Má ochranku, ale útočníci ji poleptali popáté

Žena, kterou hromadně znásilnili a čtyřikrát znetvořili kyselinou, prožívá peklo. Má ochranku, ale útočníci ji poleptali popáté

Čtyři útoky kyselinou a hromadné znásilnění zní jako noční můra na celý život. 35letá ženu z Indie, která toto všechno prožila, ale potkal ještě horší osud. Přestože má kvůli opakovaným útokům celodenní ochranku, neznámý člověk ji opět, už popáté, polil kyselinou. Podobné útoky ze msty jsou v Indii časté a místní soudy viníky často propouští na kauci.

Napadená žena v minulosti zažila podobný útok podle listu The Guardian už čtyřikrát. Poprvé v roce 2008, když se stala obětí dvou mužů, kteří ji znásilnili a poté jí poleptali obličej. To vše údajně kvůli sporu o majetek její rodiny. Stejní dva útočníci ženu napadli kyselinou i v roce 2012 a 2013, protože chtěli, aby stáhla obvinění. Letos v březnu ji také útočníci donutili vypít kyselinu, když jela vlakem se svoji dcerou. Ačkoli oba muži čelí trestnímu oznámení, soud je na kauci propustil na svobodu.

Poslední útok se odehrál v dámském hostelu. Ačkoli žena má kvůli sérii útoků neustálou policejní ochranu, do dámského hostelu za ní prý policista jít nemohl. Toho využil útočník, který prý přelezl zeď a znovu chrstnul na ženu kyselinu, která jí poranila obličej a ramena. Policie okamžitě zahájila pátrání.

V Indii se alespoň dle nahlášených událostí uskutečnilo v roce 2015 asi 300 útoků kyselinou. Podle expertů je to ale jen špička ledovce. Země v roce 2013 na nátlak veřejnosti přijala některé zákony, které by měly podobným napadením bránit. Kyselina se například nyní nesmí veřejně prodávat. Dle statistik ale toto nařízení nijak množství útoků nesnížilo.

Většinu napadení mají na svědomí muži a mezi hlavní důvody patří msta. Buď za odmítnutí nabídky k sňatku, nebo kvůli sporům o majetek.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek