Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena při útoku v Manchesteru měla neuvěřitelné štěstí. Život jí zachránil iPhone

Žena při útoku v Manchesteru měla neuvěřitelné štěstí. Život jí zachránil iPhone

Útočník z Manchesteru po sobě kromě 22 mrtvých zanechal také skoro 60 zraněných. Jednou z nich je i 45letá Lisa Bridgettová, která během úterního útoku jen těsně unikla smrti. Život jí zřejmě zachránil její mobilní telefon, se kterým v okamžiku odpálení bomby telefonovala. Matice uvolněná z hřebíkové bomby tak zasáhla její iPhone a Lisa „jen“ přišla o prst. 

Jak tvrdí její manžel, Lisa měla „velké štěstí, že je naživu“. Mobil podle něj matici letící obrovskou rychlostí zbrzdila a změnila její trajektorii. „Skutečnost, že v té době telefonovala, jí pravděpodobně zachránila život. Matice zasáhla její telefon, což ji pravděpodobně odklonilo a také značně zpomalilo,“ říká její manžel Steve.

Matice pocházela z takzvané hřebíkové bomby, kterou pravděpodobný terorista Salman Abedi použil s cílem zavraždit co nejvíce lidí. Její účinnost je totiž znásobena právě tím, že kromě trhaviny obsahuje i matice, hřebíky nebo šrapnely – jakékoliv kovové předměty, které se po výbuchu trhaviny rozletí vysokou rychlostí do okolí. Počet mrtvých a zraněných je tak mnohonásobně větší.

Lisa, která byla na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande se svou dcerou a její kamarádkou, utrpěla následkem útoku mnohočetná zranění. Kromě toho, že přišla o prst, má také zlomený kotník a velké zranění na stehně. V úterý podstoupila první operaci a další ji ještě čeká.

Její manžel věří, že se Lisa brzy uzdraví, a děkuje policii i manchesterské nemocnici za pomoc. Prvním na jeho děkovacím listu je ale správce haly, kde se koncert odehrál. „Zvláště chci poděkovat správci manchesterské arény Peterovi za to, že Lise venku pomohl a dostal ji do bezpečí,“ říká podle deníku The Guardian.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek