Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Židovská centra v USA vyděsila hrozba bombového útoku. Několik z nich úřady evakuovaly

Židovská centra v USA vyděsila hrozba bombového útoku. Několik z nich úřady evakuovaly

Americké úřady dnes evakuovaly několik židovských center napříč Spojenými státy. Jejich vedení totiž dostala anonymní výhrůžky, které zřejmě pocházely ze stejného zdroje. K podobnému incidentu došlo už minulý týden, kdy obavy z útoku uzavřely 16 židovských institucí na východě země.

Výhrůžky dostala centra na Floridě, v Alabamě, Connecticutu a Tennessee. Většinou je anonymové nahlásily telefonicky. Policie ale v žádném z míst výbušniny nenašla, většina institucí se tak po dočasné evakuace vrátila zpět k běžnému provozu.

 

V některých případech šlo podle úřadů o předem nahrané varování, v jiných pachatel telefonoval živě. Hlas byl ve všech případech digitálně upravený. Přestože se úřady snažily v okolí center předejít panice, řadě obyvatel v Miami se vybavily vzpomínky z nedávného útoku na floridské letiště ve Fort Lauderdale. 

„Všechno to násilí, ke kterému teď dochází, mě udivuje. Co ho spouští?,"řekla novinářům z webu Haaretz zaměstnankyně fitness centra v Miami Christine Dundasová. „Dnešní incident mi připomněl, že Židé jsou často cílem teroristů."

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek