Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Život mu zachránil laptop. Mrazivý příběh muže, který přežil útok na floridském letišti

Život mu zachránil laptop. Mrazivý příběh muže, který přežil útok na floridském letišti

Steve Frappier byl u pásu se zavazadly na letišti ve Fort Lauderdale, když najednou uslyšel práskání, které mu připomínalo dělbuchy. Poté někdo zakřičel, že je tam muž se zbraní. Frappier si stejně jako lidé kolem něj lehl na zem. To, že mohl být šestou obětí útoku, si uvědomuje až zpětně.

Slyšel další výstřely. Viděl, jak muže jen pár metrů od něj, veterán z Iráku Esteban Santiago střelil do hlavy. „Bylo tam jinak úplné ticho. Jediné, co jsme slyšeli, byly jednotlivé výstřely.“

O chvíli později už Santiago vystřelil směrem k Frappierovi, který stále ležel na zemi. Na zádech měl batoh, se kterým prý vypadal tak trochu jako želva. V tu chvíli ucítil, jak ho něco zasáhlo. Ukázalo se, že to byla kulka.

„Přišel jsem na to, až když jsem se šel zkontrolovat na toalety. Kulka prošla do batohu a zasáhla můj laptop. Když jsem ho pak dal FBI, našli ji tam,“ řekl Frappier televizi CNN.

Fotku laptopu, ve kterém se kulka zastavila, Frappier později zveřejnil na facebooku. Uvedl také, že počítač neměl ani zcela dovřený, protože ho do batohu v letadla sbalil rychle. „Ten batoh mi zachránil život,“ připouští zcela otevřeně.

Střelec, který i na něj mířil, je teď ve vazbě. V pondělí by měl stanout před soudem. Vyšetřovatelé nevyloučili, že jeho útok kvalifikují jako terorismus. Mluvčí Bílého domu řekl, že prezident Barack Obama vyjádřil soustrast blízkým obětí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek