Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zmařený teror v Rakousku: Muž chtěl útočit na vánočním trhu, inspiroval se kamionem z Berlína

Zmařený teror v Rakousku: Muž chtěl útočit na vánočním trhu, inspiroval se kamionem z Berlína

Rakouská policie zadržela ve Štýrském Hradci 25letého občana Bosny a Hercegoviny, který podle ní plánoval teroristický útok na vánoční trhy. S odvoláním na polici o tom dnes informovala agentura APA. Podle listu Kurier se muž chtěl inspirovat atentátem na vánoční trhy v Berlíně, který si před rokem vyžádal 12 obětí.

Občana Bosny a Hercegoviny policie zadržela již minulý týden v pátek v nouzové nocležně pro bezdomovce v hlavním městě rakouské spolkové země Štýrsko.

Muž si podle několika svědků prohlížel na počítači ve společenské místnosti videa z loňských atentátů v jihofrancouzském městě Nice a v německé metropoli. V obou případech teroristé využili k útokům nákladní auta.

Kurier uvedl, že někteří svědci slyšeli muže hovořit o tom, že to „udělá jako v Berlíně", kde Tunisan Anis Amri před rokem najel nákladním vozem na náměstí s vánočními trhy. Zabil celkem 12 lidí včetně jedné Češky. Podle Kurieru se muž u správců bezdomovecké noclehárny informoval také o možnosti pronájmu automobilu.

Rakouská policie dnes uvedla, že mladý občan balkánské země ve Štýrském Hradci navštěvoval mešitu považovanou za radikální. V rakouském městě pobýval nejpozději od loňského července.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek