Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Ztratil jsem víru v lidstvo.“ Ojedinělý pohled do světa lidí, kteří se probírají špínou na Facebooku

„Ztratil jsem víru v lidstvo.“ Ojedinělý pohled do světa lidí, kteří se probírají špínou na Facebooku

Facebook vůbec poprvé otevřel novinářům berlínské centrum, v němž pracují lidé hlídající nezávadnost obsahu sociální sítě. Lidé v něm kontrolují příspěvky uživatelů a případně odstraňují ty, které obsahují rasismus či násilí. Práce ji přitom často psychicky náročná.

„Vzpomínám si na první video se setnutím hlavy. Vypnula jsem ho, šla ven a plakala. Ale to bylo jen jednou, když jsme na to nebyli zvyklí, nyní už to není tak hrozné,“ popisuje jedna ze zaměstnankyň.

Novináři měli možnost mluvit se třemi vybranými lidmi, kteří v centru pracují alespoň jeden rok. Celkem jich v Berlíně hlídá obsah Facebooku 650. Jejich úkolem není jen mazat nežádoucí videa, ale také varovat, pokud mají podezření například na sebepoškozování uživatelů. Ukázalo se, že zabránili i několika sebevraždám.

Centrum je pro sociální síť nyní ještě důležitější. Německý parlament nedávno schválil přísné podmínky pro provozovatele. Ti musí bezprostředně odstranit nelegální obsah. Týká se to nejen násilí, ale například popírání holokaustu, podněcování k nenávisti či rasistických projevů. Pokud společnost pravidla poruší, hrozí jí pokuta až 50 milionů eur (v přepočtu asi 1,3 miliardy korun).

Facebook nedávno schytal kritiku za podmínky, v nichž lidé z berlínského centra pracují. Bývalí zaměstnanci společnosti Arvato, která službu pro Facebook zajišťuje, si stěžovali, že se firma dostatečně nepostarala o jejich těžce zkoušené psychické zdraví.

„Jako lídr týmu nevím, jestli někdo potřebuje moji podporu,“ bránil se jeden z pracovníků. Jeho kolegyně mu přitakala. „Nikdo neumí číst myšlenky. Podpora tu už nějakou dobu je,“ řekla. Na stěnách uvnitř budovy jsou například samolepky s kontaktními informacemi na psychology.

Kanceláře v berlínském centru se nijak neliší od klasických místností ve velkých korporacích. V jedné místnosti je asi 60 lidí. K dispozici mají například lekce jógy nebo člověka, se kterým mohou probrat své problémy.

Nově příchozí zaměstnanci mají týden na adaptaci. Na ně navazuje několikatýdenní výcvikový program. Než vstoupí do ostrého provozu, „stínují“ zkušenější zaměstnance.

Přestože na první pohled podmínky nevypadají nikterak strašidelně, práce na člověku přeci jen zanechá stopy. A tak i od těch ostřílenějších kontrolorů slyšíte: „Víru v lidstvo už nemám takřka žádnou.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek