Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kandidáti ve volbách do poslanecké sněmovny - koho najdete na volebních lístcích

Kandidáti ve volbách do poslanecké sněmovny - koho najdete na volebních lístcích

Přehled stran, díky kterému si můžete ujasnit, který volební lístek vhodíte do hlasovací urny nebo které kandidáty budete chtít kroužkováním posunout výše. 

Do Poslanecké sněmovny ČR se chystá kandidovat několik desítek stran a hnutí.

Ve volbách, které se uskuteční v termínu 20. – 21. října 2017, bude o přízeň voličů bojovat řada tradičních partají jako ČSSD, ODS, KSČM nebo KDU-ČSL. S umístěním na čelních pozicích počítá také ANO. Podle posledních průzkumů se na hranici vstupu do sněmovny pohybuje i TOP 09, Piráti a Strana práv občanů.

V minulých předčasných volbách v roce 2013 kandidovalo celkem 24 stran, do samotné Poslanecké sněmovny se jich dostalo ale jen 7. Po volbách v roce 2013 se na koalici domluvily strany ANO, ČSSD a KDU-ČSL, koalice má celkově 110 hlasů.

Ve volbách v roce 2017 by podle předvolebního průzkumu měla zvítězit strana ANO vedená Andrejem Babišem, která průzkumy předpovídají více než 20 procent hlasů.

Do 15. srpna 2017 mohly strany oficiálně podávat své kandidátky. Celkem se o přízeň voličů bude pokoušet 31 uskupení, ve všech krajích kandiduje ale jen 21 z nich. Voliči budou moci hlasovat například pro strany ANO, ČSSD, KSČM, ODS, TOP 09, SPD, Piráty, Stranu zelených, ODA, SPD, Realisté nebo SPO. Koalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých se v polovině července 2017 rozhodla rozdělit a strany tak budou kandidovat samostatně.

Můžete volit i mimo místo svého trvalého bydliště. ZDE je návod žádosti o voličský průkaz.

Volební termín a systém parlamentních voleb >>>

Vše o volbách najdete ZDE

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek