Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš svolal na Čapí hnízdo rozlučku. Kapela Kryštof za účast dostala sodu, došlo i na dojení krav

Babiš svolal na Čapí hnízdo rozlučku. Kapela Kryštof za účast dostala sodu, došlo i na dojení krav

Andrej Babiš (ANO) skončí ve funkci ministra financí zřejmě příští týden, kdy ho nahradí Ivan Pilný. Vicepremiér tak svolal na sobotní odpoledne „rozlučku“ na farmu Čapí hnízdo, kam pozval mimo jiné i své zaměstnance z resortu. Na akci zahraje pro zhruba 1600 účastníků skupina Kryštof, na místě jsou připraveny i atrakce pro děti a občerstvení zdarma. Čapí hnízdo přitom nadále prošetřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům OLAF.

Oslavy na farmě Čapí hnízdo se konají v rámci 5. výročí Nadace Agrofert, Babiš je nicméně spojil i se svým loučením s funkcí ministra financí. Na akci tak přizval také své podřízené. Babiš v pozvánce údajně píše, že kdysi svým zaměstnancům slíbil, že je pozve na Čapí hnízdo, ale pak vznikla „pseudokauza kolem farmy“, a tak si to raději rozmyslel. „Teď se situace změnila, a jak víte, končím,“ vzkázal vicepremiér s tím, že bez pracovníků resortu by nikdy nedosáhl takových výsledků.

Na oslavy bylo podle reportéra Blesku, který je na místě, sezváno na 3 tisíce lidí. Díky špatnému počasí ale dorazila zhruba polovina, mezi nimi hromada dětí. Z ministerstva přišlo okolo 300 hostů, zbytek jsou lidé, které podpořila Nadace Agrofert - například rodiny s handicapovanými potomky. 


Více o loučení Andreje Babiše s ministerstvem financí na Blesk.cz.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek