Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francouzské volby: Policie evakuovala místo, kde chtěl Macron slavit vítězství

Francouzské volby: Policie evakuovala místo, kde chtěl Macron slavit vítězství

Francouzská policie kvůli blíže hrozbě evakuovala prostranství před muzeem Louvre v Paříži, kde plánoval oslavy případného vítězství ve volbách centristický kandidát Emmanuel Macron. Agentuře AP to sdělila mluvčí jeho kampaně. Podle ní šlo o preventivní opatření.

„Po zjištění podezřelé tašky bylo 300 novinářů (čekajících na vyřízení akreditace) požádáno, aby oblast z bezpečnostních důvodů opustili a přemístili se jinam,“ sdělil představitel Macronovy kampaně.

Reportér švýcarského deníku Le Temps na twitteru uvedl, že evakuován byl pouze stan, v němž bylo zřízeno tiskové středisko pro novináře, kteří se chystají pokrývat večerní očekávané oslavy Macronova vítězství. Do skleněné pyramidy, která slouží jako vchod do muzea Louvre, vstup uzavřen nebyl.

Macronovi stoupenci se v přilehlém parku před dvorem muzea s proslulou skleněnou pyramidou měli začít shromažďovat večer u příležitosti oznámení výsledků dnešního druhého kola voleb.

Oblast Louvru patří k přísně střeženým místům již dlouhodobě a obzvláště poté, co tam islámský radikál během předvolební prezidentské kampaně napadl vojenskou hlídku.

List Le Parisien napsal, že prostranství před Louvrem jako místo oslav očekávaného vítězství Macrona bylo jeho štábem zvoleno kvůli tomu, že jde o „konsenzuální a neutrální“ místo.

Macron prý toužil své příznivce shromáždit na Martových polích u Eiffelovy věže, to mu však pařížská radnice nepovolila. Další místa, na nichž se Pařížané tradičně shromažďují, Macronovci zavrhli rovnou - náměstí Svornosti je prý spojováno s pravicí, protože své vítězství tam v minulosti slavil Jacques Chirac i Nicolas Sarkozy. Náměstí Bastilly je zase „příliš levicové“ - slavil tam před pěti lety François Hollande.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek