Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kandidátku za KSČM do Senátu obžalovali za pomluvu. Jsem tím zaskočena, říká

Kandidátku za KSČM do Senátu obžalovali za pomluvu. Jsem tím zaskočena, říká

Státní zastupitelství v Trutnově podalo obžalobu na kandidátku za KSČM do Senátu na Trutnovsku Ivu Řezníčkovou. Státní zástupce ji viní z pomluvy. Řezníčková ČTK dnes tuto informaci České televize potvrdila.

"Samozřejmě, že jsem tím zaskočena. O obžalobě vím pár dní. Je to kauza, která se vyšetřovala od února, brala jsem to za uzavřené. Policii jsem předložila důkazy v můj prospěch, které vyvrací to, že bych něco takového spáchala. Teď najednou po devíti měsících, těsně poté, co jsem oznámila svoji kandidaturu, přišlo podání státního zástupce," řekla ČTK Řezníčková.

Na dotaz, jestli svoji kandidaturu zváží, odpověděla: "Ne, vůbec. Nemám na to důkaz, ale myslím si, že to celé souvisí s mojí kandidaturou. Jsem obžalována z přečinu pomluvy. Měla jsem údajně na určitou osobu poslat anonymní e-mail, ve kterém jsem ji pomluvila. To samozřejmě odmítám. V době odeslání toho e-mailu úplně z jiného místa jsem byla s kolegy na pracovišti, kteří to dosvědčili," uvedla předsedkyně odborů v trutnovské nemocnici, zastupitelka Trutnova a asistentka komunistického poslance Zdeňka Ondráčka.

"Ctím presumpci neviny, pokud soud pravomocně nerozhodne o její vině, tak je na ní pohlíženo jako na nevinnou. Já tu kauzu neznám, nebudu se k tomu vyjadřovat. Je to její osobní věc, kterou vede jako zaměstnanec oblastní nemocnice," řekl Ondráček. Státní zastupitelství případ nekomentuje. "Nemohu to potvrdit, ani vyvrátit," řekl ČTK okresní státní zástupce Tomáš Ponikelský.

O křeslo v Senátu se v doplňujících volbách na Trutnovsku utká devět kandidátů. Doplňující volby jsou naplánované na 5. a 6. ledna. Volby se konají kvůli bývalému senátorovi a nynějšímu poslanci Jiřímu Hlavatému, který kandiduje za hnutí ANO. Senátorský mandát mu zanikl, když byl na podzim preferenčními hlasy zvolen do Sněmovny. Hlavatý ale s automatickým zánikem senátorského mandátu nebyl srozuměn, a proto do horní komory kandiduje opětovně.