Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Macronova starší manželka budí pozornost. Psycholog Weiss: Rozhodně nejde o normální vztah

Macronova starší manželka budí pozornost. Psycholog Weiss: Rozhodně nejde o normální vztah

Bouřlivý vztah s manželkou, která je téměř o čtvrt století starší než pravděpodobný budoucí prezident Francie, spadá podle psychologa Petra Weisse do škatulky nenormálního vztahu. Proč si Macron podle psychologa vzal svou bývalou učitelku? A jaké další pikantnosti odhalil prezidentský kandidát v nové knize? 

Každý je svého štěstí strůjcem. Pokud je však někdo očekávaný budoucí prezident Francie, stane se jeho štěstí nejpropíranějším tématem země galského kohouta za poslední týdny. A tak téměř každý Francouz už ví, že zatímco Macron příští rok oslaví kulatou čtyřicítku, případná první dáma Francie Brigitte Trogneuxová je o plných 24 let starší. Jak takový funguje, vysvětluje sexuolog Petr Weiss.

„Jedná se rozhodně o výjimečný typ vztahu, o běžnou záležitost či trend se v žádném případě nejedná. Mnohem častější je situace, kdy je věkový rozdíl posunutý opačným směrem – tedy starší muž a mladší žena,“ říká pro INFO.CZ psycholog a sexuolog. „Už z biologického pohledu to je a bude výjimečné, muži vždy hledají a budou hledat mladší a plodnější partnerky,“ dodává Weiss.

S ním souhlasí i psycholog Zdeněk Krpoun. „Mužů se staršími partnerkami je stále méně než s mladšími a možná to tak ještě dlouhá staletí bude,“ tvrdí Krpoun ve svém článku pro server Psychologie.

Proč se tedy mladí muži do svazků se zralými ženami hrnou? Macronovi bylo teprve 15 let, když se tehdy vdané profesorky se třemi dětmi zakoukal. „Důvody, proč se muži takovéto vztahy rozhodnou začít, jsou různé. Nejčastěji však muž hledá mateřský, chápavý typ ženy. Takový, který mu dobře rozumí a dokáže se o něj postarat. Ve chvíli, kdy tyto žádané vlastnosti nenachází u svých vrstevnic, tak se obrací ke zralejším ženám, které mu náhle imponují,“ naznačuje Weiss.

O životní cestě Macrona vyšla v minulých dnech kniha novinářky Anne Fuldaové s názvem Emmanuel Macron: Dokonalý mladý muž. Prezidentský kandidát tam otevřeně hovoří o svém romantickém příběhu, který začala na jezuitském gymnáziu. Z knihy nicméně není jasné, kdy láska přerostla do milostného vztahu. „Emmanuelovi rodiče zdůraznili, že nepodali stížnost proti Brigitte Auziereové (jak se Trogneuxová jmenovala v době, kdy byla vdaná) kvůli vztahu s nezletilým,“ napsala Fuldaová.

Trogneuxová, která se v případě Macronova volebního vítězství stane francouzskou první dámou, však zůstává diskrétní. „Nikdo se nikdy nedozví, ve které chvíli se náš příběh změnil v milostný. To je naše tajemství,“ říká rázně.

Model starší žena – mladší muž funguje i u Macronovy soupeřky pro nadcházející druhé kolo prezidentské volby, které se uskuteční 7. května. Marine Le Penová je totiž rovněž starší, než její životní partner Luis Aliot. V tomto případě je však věkový rozdíl mnohem méně výrazný - pouhý jeden rok.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek