Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Francouzským prezidentem bude Le Penová, nebo Macron. U Bastily vypukly nepokoje

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Francouzským prezidentem bude Le Penová, nebo Macron. U Bastily vypukly nepokoje

Ve druhém kole francouzských prezidentských voleb se podle prvních předběžných výsledků utkají centrista Emmanuel Macron a šéfka krajně-pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Odstupy mezi oběma jsou minimální, podle odhadů oba získali mezi 21 až 24 %. Těsně vede Macron, čísla se ale ještě budou zpřesňovat. Pravděpodobný poražený, republikán Francois Fillon, už vyzval své voliče, aby ve druhém kole podpořili Emmanuela Macrona. To samé udělal i kandidát socialistů Benoit Hamon. Volební místnosti se uzavřely v osm večer, sčítat se bude celou noc. Sledujte průběh sčítání, aktuální reakce kandidátů i finální výsledky v podrobné on-line reportáži v článku

Podle společnosti IPSOS získal Macron 23,7 procenta hlasů, Le Penová za ním zaostává o dvě procenta. Institut Harris Interactive přisuzuje Macronovi 23 a Le Penové 22 procent hlasů. Podle agentury IFOP má Macron 23,8 a Le Penová 21,6 procenta.

Institut Kantar Sofres nicméně uvádí Macrona a Le Penovou se shodným počtem hlasů: 23 procent. Společnost IFOP přisoudila Macronovi 23,8 procenta hlasů a Le Penové 21,6 procenta. Kandidát konzervativní pravice François Fillon získal 20,3 procenta hlasů a čtvrtou příčku obsadil vůdce krajní levice Jean-Luc Mélenchon 19,6 procenta.

Podle společnosti Elabe je Macron na 23,7 procenta hlasů, Le Penová na 22 procentech a Fillon s Mélenchonem mají shodně 19,5 procenta.Podle agentury Harris Interactive přesvědčil Macron 24 procent voličů, Le Penová o dvě procenta méně.

ON-LINE PŘENOS Z PRVNÍHO KOLA FRANCOUZSKÝCH VOLEB:

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek