Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš chtěl možná vládnout sám od začátku, tvrdí Okamura. Trvá na tom, že kabinet musí získat důvěru

Babiš chtěl možná vládnout sám od začátku, tvrdí Okamura. Trvá na tom, že kabinet musí získat důvěru

Hnutí ANO se podle předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury snaží vytvořit dojem, že se jako jediné chce podílet na vládní odpovědnosti a posouvat věci v Česku podle svého programu. Vládnout samo možná chtělo od počátku. Okamura to řekl novinářům před dnešním jednáním zástupců obou subjektů. SPD podle něj nemůže podpořit menšinovou vládu, která by neplnila program hnutí, debata s ANO o programu přitom podle něj zatím dospěla sotva do třetiny.

„Rozhodně není pravda, co tady říká ANO, že se nikdo nechce podílet na vládní odpovědnosti. Přijde mi, že je to určitý marketing ze strany ANO, jak vytvořit umělou atmosféru, že snad jsou jediní, kteří tady chtějí posouvat věci v souladu s volebním programem," řekl novinářům Okamura. Během dosavadních dvou schůzek se obě hnutí podle něj dostala jen k šesti programovým celkům.

Překvapilo ho proto, že už v takové fázi přišel Babiš s návrhem menšinové vlády ANO. „Je vidět, že to v podstatě možná byl cíl od začátku. Vytvořit určitý dojem a ve skutečnosti je snaha vládnout sami," konstatoval Okamura.

Šéfovi SPD vadí i spekulace, že by prezident mohl nechat Babišovu vládu fungovat dlouhodobě v demisi. "Vláda by měla získat důvěru, jestli ji nezíská, měl by následovat druhý pokus. Já si myslím, že je to na hraně ústavnosti, je třeba aby byly vyčerpány všechny tři pokusy, jestliže se nepodaří to na první, druhý pokus postavit," řekl.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek