Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišova vláda si dnes chce schválit programové prohlášení. Jakou má šanci na získání důvěry?

Babišova vláda si dnes  chce schválit programové prohlášení. Jakou má šanci na získání důvěry?

Menšinový kabinet šéfa hnutí ANO Andreje Babiše dnes schválí programové prohlášení, na jehož základě chce hledat podporu ve sněmovně. Dokument, na kterém Babišův tým pracuje několik týdnů, obsahuje podle premiéra priority, s nimiž šli do voleb i konkurenti jeho hnutí. Předseda jednobarevné vlády by proto chtěl, aby byl kabinet na základě programu ve sněmovně minimálně tolerován. Zatím ale vláda jmenovaná minulou středu podporu sněmovních stran nemá.

Ministři se na zasedání vlády ve Strakově akademii sejdou odpoledne. Ráno Babiš dokončí uvádění nových šéfů resortů do jejich úřadů. Ve středu odpoledne po jmenování vlády na Hradě všechny představit nestihl. Ve čtvrtek a v pátek zastupoval Česko na unijním summitu v Bruselu. Dnes ráno tak do úřadů uvede postupně ministra školství Roberta Plagu, ministra kultury Ilju Šmída, ministra zemědělství Jiřího Milka a ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou.

O důvěru musí vláda požádat do 30 dnů od jmenování. Babiš tak chce učinit 10. ledna. V případě, že ji nezíská, bude řídit zemi bez důvěry a prezident, jak slíbil, pověří Babiše sestavením nového kabinetu podruhé. K jednání mu chce dát větší časový prostor.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek