Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Volby v Opavě provázely komplikace, hlasovalo se tam výjimečně déle

Volby v Opavě provázely komplikace, hlasovalo se tam výjimečně déle
 

Hned dvakrát dnes bylo narušeno hlasování v jednom z volebních okrsků v Opavě. Nejprve se tam začalo volit o tři čtvrtě hodiny později, protože se členové volební komise ani voliči nemohli kvůli problémům se zámkem dostat do budovy, a pak tam zkolabovala členka volební komise. V Žermanicích na Frýdecko-Místecku zase řešila volební komise neobvyklý incident, když volič narušil pečeť volební urny. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezského krajského úřadu Miroslava Chlebounová.

Pozdější začátek hlasování byl v Opavě jen drobnou komplikací. „Zákon na tyto eventuality pamatuje, umožňuje hlasování odročit maximálně o hodinu,“ uvedla Chlebounová.

Okolo 09:30 bylo ve stejném okrsku hlasování po kolapsu členky komise přerušeno znovu. „Na místě zasahovali záchranáři. Hlasování bylo po 20 minutách obnoveno v souladu se zákonem,“ uvedla Chlebounová.

V Žermanicích volič narušil pečeť hlasovací schránky, vyndal z ní jednu hlasovací obálku a ihned ji vrátil zpátky. „Komise mu zabránila v další manipulaci s hlasovací schránkou a opět ji zapečetila. Coby autonomní orgán rozhodla o pokračování hlasování,“ uvedla Chlebounová.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek