Info.cz - Česko, svět, politika, zpravodajství, analýzy, události, byznys

ZDROJ.CZ

K videu, které vedlo k rozpadu rakouské vládní koalice, se přihlásil vídeňský právník Ramin Mirfakhrai. Pořízení videa obhajuje jako čin motivovaný občanskou společností. Heinz-Christian Strache, který kvůli záznamu skončil jako vicekancléř a předseda FPÖ, podal trestní oznámení na tři osoby – kromě Mirfakhraie zřejmě na mnichovského detektiva a ženu vydávající se za neteř ruského oligarchy.

5:00

Ministerstvo práce se nechystá doplatit chybějící dvě miliardy na sociální služby ze svých ušetřených rezerv, jak žádají kraje. Z nespotřebovaných 6,2 miliardy korun totiž uhradí schválené navýšení příspěvků na péči či investice do informačních systémů. Podle ministryně práce Jany Maláčové je informace o tom, že by její úřad měl k dispozici přes šest miliard zavádějící a sociální služby by měl dofinancovat státní rozpočet.

15:56

Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1. Prezident v televizi Barrandov uvedl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale z úřadu vlády v době, kdy jej Zeman vedl, odešel po dohodě. Za prezidentova slova se musí omluvit ministerstvo financí, hlavu státu totiž žalovat nelze.

14:07

Nejhodnotnější značkou na světě je opět Apple s ohodnocením 206 miliard dolarů. Na druhém místě následuje Google s hodnotou značky 168 miliard a třetí je Microsoft se 125 miliardami dolarů. I na dalších dvou místech jsou technologické firmy - čtvrtý je Amazon a pátý Facebook. Vyplývá to z nového žebříčku, který sestavuje časopis Forbes.

13:45

Články odjinud

Svět

Články odjinud