Info.cz - Česko, svět, politika, zpravodajství, analýzy, události, byznys

ZDROJ.CZ

Vítězem parlamentních voleb na Ukrajině je podle prvních průzkumů strana prezidenta Zelenského Sluha národa. Odhady jí přisuzují přes 42 procent hlasů. Na druhém místě bude s výrazným odstupem Opoziční platforma. Do parlamentu se podle průzkumu dostane celkem pět stran.

Ukrajinský prezident volí
19:52

Avengers: Endgame se stanou nejvýdělečnějším filemem všech dob. V průběhu dneška dle agentury Bloomberg předstihnou snímek Avatar a jeho tržby cca 64,5 miliardy korun.

Film Avengers: Endgame se stal kasovním trhákem
14:20

„Budu jednat se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Budeme hledat, co nás spojuje, ne co nás rozděluje,“ odpověděl předseda ODS Petr Fiala na dotaz ČTK ohledně formování předvolební 'protibabišovské koalice'. „Věřím, že díky širší platformě můžeme hnutí ANO výrazně přečíslit,“ říká.

Petr Fiala
9:50

Lékaři bez hranic obnovují aktivity ve Středomoří, do oblasti vyšlou loď Ocean Viking. Organizace spolu s tím obvinila evropské vlády z nehumánního chování. Lékaři bez hranic se řídí humanitárními principy a je pro ně tudíž nepředstavitelné, aby se nepokusili tonoucí lidi zachránit a dopravit je do bezpečí,“ stojí v prohlášení.

migrace
9:03

Velká Británie dle deníku The Telegraph zvažuje v reakci na zadržení britského tankeru protiíránské sankce. Plavidlo se dle Londýna pohybovalo v ománských vodách.

07:08
22:15

Články odjinud

Svět

Články odjinud