Český průmysl: Tahounem byl už za Rakouska-Uherska, živit nás bude i napříště | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český průmysl: Tahounem byl už za Rakouska-Uherska, živit nás bude i napříště

1080p720p360p

4. DÍL SÉRIE HISTORICKÉ PARALELY l Česko má na to, aby se vrátilo mezi dvacítku nejvýznamnějších ekonomik světa, do níž patřilo ve 20. letech minulého století. Podmínkou je akceschopná vláda a také s její pomocí dobudovaná infrastruktura nebo vylepšený proces vzdělávání. Vyplývá to z unikátní procházky našimi hospodářskými dějinami, kterou v kontextu výročního osmičkového roku přichystal tým Alter Eko. Pod dílem věnovaným průmyslu jsou podepsáni partner poradenské společnosti MC Triton Luděk Pfeifer a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.