Hlas (z) Londýna: S Babišem je referendum o czexitu reálné. Prezidentské volby napoví | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hlas (z) Londýna: S Babišem je referendum o czexitu reálné. Prezidentské volby napoví

1080p720p360p

1. DÍL SÉRIE ČESKO V ROCE ’18. Domácí ekonomice se bude i letos dařit, naše platy by díky tomu měly narůst o 8-10 procent. V delším výhledu je nicméně pokračující zdražování ceny práce jedním ze strukturálních rizik, se kterými se Česko bude muset vypořádat. K nim se – vzhledem ke stávajícímu politickému vedení – řadí i hrozba czexitu, tedy vystoupení Česka z EU. Podrobnosti diskutoval publicista a konzultant Roman Chlupatý s Raffaellou Tenconi, někdejší vedoucí týmu analyzujícího střední a východní Evropu pro Bank of America, dnes partnerkou londýnské ADA Economics.    

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.